Τρίτη, 19 Ιούνιος 2018 07:59

Συμμετοχή και διακρίσεις από τον Ν.Ο.Α. στους Θερινούς Περιφερειακούς αγώνες

To Δ. Σ. του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου σας κάνει γνωστό ότι τα τμήματα της κολύμβησης -προαγωνιστκή και αγωνιστική ομάδα – συμμετείχαν στους Θερινούς Περιφερειακούς αγώνες 9,10,11,12 ετών και στην Θερινή Περιφερειακή Ημερίδα Ορίων που πραγματοποιήθηκαν στην Αμαλιάδα στις 09-10 Ιουνίου 2018.

Ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 21 αθλητές-τριες, στο σύνολο συμμετείχαν 14 σύλλογοι με 400 αθλητές. Συνοδοί της ομάδας ο Πρόεδρος του ΝΟΑργοστολίου κ. Λ. Νιφοράτος και η προπονήτριά τους κ. Α. Μωραίτου.
Οι αθλητές μας κατάφεραν να φέρουν αξιόλογα αποτελέσματα και πολλές φορές μας έκαναν υπερήφανους με την αγωνιστικότητά τους.
 
Τα αποτελέσματα αναλυτικά ανά κατηγορία έχουν ως εξής:
 
Κατηγορία Παίδων:
 
Μαραβέγιας Γεράσιμος 50μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 29.35 χρόνος που αποτελεί
όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
100μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 1.05.47 χρόνος που αποτελεί
όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
200μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 2.19.70 χρόνος που αποτελεί
όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
 
Σταυριανός Νικόλαος 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 30.17 – 8ος
100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1.06.82 – 7ος
50μ. Πεταλούδα 5ος με χρόνο 33.71 – 2ος
200μ. Μικτή Ατομική με χρόνο 02.50.60 -2ος
Δομένικος Ιάσονας 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 28.90 – 6ος
100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.03.08 – 4ος
200μ. Ελεύθερο με χρόνο 2.18.41 – 3ος
400 μ. Ελεύθερο με χρόνο 04.54.66 - 2ος
 
Καρόγλας Ευάγγελος 50μ. Ύπτιο με χρόνο 34.68 – 5ος
100μ. Ύπτιο με χρόνο 1.18.91 – 5ος
50μ. Πεταλούδα 5ος με χρόνο 33.71 – 2ος
200μ. Μικτή Ατομική με χρόνο 02.50.22 – 1ος
 
Κατηγορία Παμπαίδων Α:
Ελευθεριάδης Ευστάθιος 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 41.18 – 1ος
100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1.29.11 – 1ος
200μ. Πρόσθιο με χρόνο 03.16.88 – 1ος
 
Κατηγορία Παμπαίδων Β:
Δομένικος Ορφέας 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 32.71 – 6ος
50μ. Ύπτιο με χρόνο 37.96 – 2ος
100μ. Ύπτιο με χρόνο 01.21.87 – 2ος
200μ. Ύπτιο με χρόνο 02.56.07 – 2ος
 
Κατηγορία Παγκορασίδων Α:
 
Γρηγοροπούλου Ραλλού 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 32.58 – 4η
50μ. Πεταλούδα με χρόνο 33.56 2η χρόνος που αποτελεί όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
200μ. Πεταλούδα με χρόνο 03.13.75 1η
 
Καλλιγά Καλλιρόη 50μ. Ύπτιο με χρόνο 38.09 – 6η
100μ. Ύπτιο με χρόνο 01.23.13 – 6η
200μ. Ύπτιο με χρόνο 02.57.34 – 2η
 
Αγόρια 9 ετών:
Μεσσολωράς Μάξιμος: 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 41.95
50μ. Ύπτιο με χρόνο 45.53 – 4η
 
Κορίτσια 9 ετών:
Κωστοπούλου Αγγελική : 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 51.92 – 2η
50μ. Πρόσθιο με χρόνο 55.61 – 2η
 
Πετεινάτου Ιουλία : 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 56.14 – 4η
50μ. Ελεύθερο με χρόνο 49.62
 
Αγόρια 10 ετών:
Πετράτος Σταύρος: 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.14.73 – 1ος
50μ. Πεταλούδα με χρόνο 38.01 - 3ος
 
Παππάς Θανάση : 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 40.84 – 7ος
100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.36.76- 6ος
 
Ελευθεριάδης Ιωάννης : 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 47.37
50μ. Ύπτιο με χρόνο 50.37 – 7ος
Δανάλης Παναγιώτης : 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 57.47
100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.57.04
 
Κορίτσια 10 ετών:
Παπαγιάννη Ναταλία : 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 53.22
50μ. Ύπτιο με χρόνο 52.03 – 8η
 
Αγόρια 11 ετών:
Απέργης Γεράσιμος : 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 01.56.49
 
Κορίτσια 11 ετών:
Διακάτου Άννα : 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.39.89 – 8η
50μ. Πεταλούδα με χρόνο 50.79 – 5η
100μ. Πεταλούδα με χρόνο 01.56.80 – 3η
 
Αγόρια 12 ετών:
Μαρτσέλος Γεράσιμος 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.11.37 - 2ος
50μ. Πεταλούδα με χρόνο 33.68 - 1ος
100μ. Πεταλούδα με χρόνο 01.18.75 – 1ος
 
Μεσσολωράς Ζήσιμος 50μ. Ύπτιο με χρόνο 38.94 – 3ος
100μ. Ύπτιο με χρόνο 01.26.71 – 4ος
50μ. Πρόσθιο με χρόνο 44.48 – 3ος
 
Ο αθλητής Ποταμιάνος Ανδρέας κατηγορίας Παίδων που συμμετείχε με την ομάδα του Ιωνικού κολύμπησε στα 50μ. Ύπτιο 2η θέση με χρόνο 29.69, στα 100μ. Ύπτιο 1η θέση με χρόνο 1.04.10 και στα 200μ. Ύπτιο 1η θέση με χρόνο 2.21.17, χρόνοι που αποτελούν όρια πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στην προσπάθειά τους. Επίσης συγχαίρουμε την προπονήτριά μας Αλεξία Μωραίτου για το όμορφο αυτό αποτέλεσμα.
 
Από το Δ.Σ. του Ν.Ο.Α.